mirke mahalle anketi – Senin fikrin önemli

Merhaba. Mirke Mahalle Anketi’ne hoş geldin! Wuppertal’in Mirke Mahllesi ile ilgili deneyimlerini ve fikirlerini duymak için sabırsızlanıyoruz. Sonuçlar, Wuppertal Şehri’nin mevcut belediye çalışmalarının ve planlamasının yanı sıra mahalledeki yerel girişimlerin ve ortakların çalışmalarını destekleyecek.

Bizden bir teşekkür olarak, mahalledeki indirimlerden yararlanacaksın, ayrıca Mirke’deki kültür ve eğlence etkinlikleri için kupon kazanma şansın olacak. 

A person redeems the voucher from the "Mirke Pass" for a free cup of icecream

● © SDE 21/22

● © SDE 21/22

sorusu olan?

Katılım gönüllü ve anonimdir. Katılmak için en az 16 yaşında olman gerektiğini lütfen unutma. Verilerin gizli tutulacaktır. Veri güvenliği ve veri korumayla ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsin.

Mahalle Anketi ile ilgili tüm önemli bilgiler aşağıdadır. Sormak istediğin bir soru olduğunda, Mahalle Anketi ekibimizle iletişime geçmekten lütfen çekinme. Anketle ilgili sorularını İngilizce veya Almanca olarak yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

E-post: quartiersbefragung@uni-wuppertal.de

Telefon: +49 202-439-4522 (Salı: 15:00 -18:00; Çarşamba ve Perşembe 10:00 -13:00)

SSS

Solar Decathlon Europe 21/22 (SDE 21/22) Projesi’nin bir parçası olan Mirke Mahalle Anketi, Wuppertal Enstitüsü ve Wuppertal Şehri işbirliğiyle yürütülmektedir. 2021 ve 2022’de toplam üç anket yapılması planlanmaktadır. Mahalle Anketi şu sorulara odaklanacaktır: Koronavirüs pandemisi gelecekteki yaşam, çalışma ve hayat tarzı örüntülerimizle ilgili fikirlerimizi ve beklentilerimizi nasıl etkiliyor? Gelecekte Mirke Mahallesi’nde nasıl yaşamak isteriz?

Mahalle Anketi Projesi SDE 21/22, Dr. Franziska Stelzer, Ines Stelk, Lea Kings ve Melina Freudenthal tarafından oluşturulan araştırma ekibi tarafından yürütülecek ve değerlendirilecektir. Projenin bilimsel hedeflerini ve vatandaşların katılımını destekleyen Wuppertal Şehri, Mirke mahallesinde yaşayan tüm vatandaşlara ankete katılımları için yazılı davetler göndererek Mahalle Anketi’ne destek olmaktadır.

2021 ve 2022’de toplam üç anket yapılacak: Mayıs / Haziran 2021, Şubat 2022 ve Ağustos / Eylül 2022.

Her bir anket yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Anketlerimizi sizin için olabildiğince kısa ve ilginç hale getirmeye çalışıyoruz.

Mirke Mahallesi’nin 16 yaş ve üzeri tüm sakinleri katılabilir. Her hane Nisan 2021’de Wuppertal Şehri’nden posta yoluyla kişisel bir davetiye alacak. Katılım isteğe bağlıdır. Araştırma ekibinin adres verilerine erişimi yoktur. Ayrıca doğrudan buradan da kayıt olabilirsin.

Çok kolay! Mirke Mahalle Anketi’ne e-posta adresinle buradan kayıt olabilirsin. Yalnızca 1 dakika sürecek olan bu kayıt işlemi gelecekteki anketler için seninle iletişime geçebilmemiz açısından önemli. Önemli hatırlatma: Maalesef kaydı yalnızca Almanca olarak sunabiliyoruz. Yapman gereken tek şey, ‘Vorname’ alanına adını, ‘Nachname’ alanına soyadını ve ‘E-Mail-Addresse’ alanına e-posta adresini girip, sonra da ‘Weiter’ butonuna tıklamaktır.
Kaydını tamamlamak için Türkçe kısa bir giriş anketine katılman istenecek (süre: yaklaşık 5 dakika). Kaydolduktan sonra bunun için ayrı bir e-posta daveti alacaksın. Lütfen spam klasörünü de kontrol etmeyi unutma.
Giriş anketini tamamladığında, sana gelecekte yapılacak üç anketin her biri için bir davetiye göndereceğiz. Bilgisayarından veya mobil cihazından (örneğin akıllı telefon, tablet, iPad) tüm anketleri çevrimiçi olarak yanıtlayabilirsin.

İnternet erişimin yoksa, kaydını telefonla almaktan ve ön ödemeli bir zarfla birlikte sana anketleri basılı kopyalar olarak göndermekten memnuniyet duyarız. Çalışma saatlerimiz içerisinde +49 202-439-4522 numaralı telefondan bize kolaylıkla ulaşabilirsin (Çalışma saatlerimiz: Salı 15:00 -18: 00, Çarşamba ve Perşembe 10: 00 -13: 00).

Mahalle Anketi’nin sonuçları, şehir yönetimine Mirke Bölgesi’ndeki halkın genel hissiyatına dair güncel bir resim sunacaktır. Dolayısıyla bu resmin olabildiğince anlamlı ve mahalledeki insanları temsil ediyor olması gerekmektedir. Bu yüzden sen ve senin fikirlerin çok önemli!

Sonuçlar ayrıca 18 SDE 21/22 üniversite ekiplerinin projelerine, Wuppertal Şehri’nin çalışmalarına ve Mirke’deki yerel girişimlere ve kurumlara da yardımcı olacak. Katılımın sadece yeni bilimsel bulgulara katkıda bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda mahallene de fayda sağlayacak.

Bu ankete katılarak mahallenin gelişimini etkileyebilirsin. Ayrıca, kayıtlı tüm katılımcılar arasında, Mirke Mahallesi’ndeki çeşitli kültür ve eğlence etkinlikleri için kupon çekilişi yapacağız.
Dahası, teşekkürlerimizin bir ifadesi olarak mahalle anketlerine katılımın süresince geçerli olacak ‘Mirke Kartım’a sahip olacaksın.

Mirke’yi kimse senin gibi tanımıyor! Bu nedenle, söyleşilere de davetlisin: Anketin her turundan sonra, sonuçları sunacağımız ve sizlerle tartışacağımız bir söyleşi gerçekleşecek.

Zamanın ve özverin için teşekkürlerimizin bir ifadesi olarak, Mahalle Anketi’ne katılımın süresince Mirke Kartım’a sahip olacaksın. Bu, sana Alte Glaserei’daki (Juliusstraße 12) herhangi bir içkide – istediğin sıklıkta – 50 sent indirim sağlar! İlaveten mahalledeki yerel ortaklarımızdan üç ücretsiz içecek ve diğer teklifler… Ayrıca, 10-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Nordbahntrasse’de gercekleşecek olan SDE 21/22 ana etkinliğinde de muhteşem fırsatlar seni bekliyor olacak.
Giriş anketine katıldıktan sonra konuyla ilgili detaylı bilgi sana e-postayla gönderilecek.

Ankete katılan kişi sayısı ne kadar çok olursa, Kentsel Araştırma Ekibi’nin halkın genel hissiyatıyla ilgili çizmek istediği resim o kadar anlamlı olacaktır. Mirke Bölgesi’nde yaşayan ve mahalle anketlerine katılmakla ilgilenebileceğini düşündüğün kişileri kayıt sırasında önerebilirsin. Önerdiğin kişiler kayıt olduklarında, her bir çekilişte kazanma şansın iki katına çıkar.

Hayır, katılım tamamen gönüllülük esasına dayalıdır. Ancak her bir anketten sonra, bir sonraki ankete kadar kullanılabilecek olan ‘Mirke Kartım’ın güncel sürümünü alacağın için, üç ankete de devamlı katılımın senin için avantajlı olacaktır.

İlk mahalle anketi Mayıs / Haziran 2021’de başlayacak. Sonraki anketler Şubat 2022 ve Ağustos / Eylül 2022’de yapılacak. Davetiyelerini ilgili anketler başladığında alacaksın.

Yeni kaydolduysan ve giriş anketi davetini bekliyorsan, davetin kayıt olduktan sonraki iş günü içerisinde gelebilir. Lütfen spam/gereksiz e-posta klasörünü de kontrol etmeyi unutma.

Mirke Mahalle Anketi’ne kayıt olduğunda, anket sonuçları ve projedeki güncel gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğimiz üç aylık bültenimizi almak isteyip istemediğini belirtebilirsin. Anket sonuçlarını burada da kısaca yayınlayacağız.

Ayrıca söyleşilere de davetlisin: Anketin her turundan sonra, sonuçları sunacağımız ve sizlerle tartışacağımız bir söyleşi gerçekleşecek.

Mirke Mahalle Anketi’ne artık katılmak istemiyorsan, quartiersbefragung@uni-wuppertal.de adresinden bize yazman yeterli. Kaydın derhal silinecek ve seninle tekrar iletişime geçilmeyecek.

Mirke Mahalle Anketi ile ilgili herhangi bir sorun olursa , bizimle e-posta yoluyla iletişime geçebilirsin (quartiersbefragung@uni-wuppertal.de). Sana en kısa sürede cevap vereceğiz. Ayrıca bize Salı 15:00 -18:00 arası, Çarşamba ve Perşembe 10:00 -13:00 arası +49 202-439-4522 numaralı telefondan da ulaşabilirsin.

SSS

mirke neighbourhood survey faq turkish